Čtú Valaši čtú

Ctu Valasi ctu.jpg

CHCETE-LI VAŠI ŠKOLU PŘIHLÁSIT DO AKTUÁLNÍHO ROČNÍKU KONTAKTUJTE NÁS NA: radiovalaska@radiovalaska.cz

Radio Valaška, ve spolupráci se školami, podporuje soutěživou formou výuku českého jazyka.

Snažíme se přinést do škol důvod k tomu, aby žáci četli nahlas a doufáme, že to bude mít lepší efekt než čtení "za trest".

Soutěž „Čtú Valaši čtú“, je navržena tak, aby nenarušovala výuku, spíše naopak. Je určena pro všechny žáky, protože začíná třídními koly, ve kterých budou číst všichni žáci ve svých třídách a končí měřením sil v rámci jednotlivých ročníků (podle typu školy). Číst nahlas tak budou v rámci výuky všechny děti. Ze soutěže vzejdou vítězní zástupci jednotlivých škol od 1. až do 9. ročníku (dle typu školy). Tito vítězové budou natočeni na záznam radia Valaška, audio záznamy budou následně uloženy, zpřístupněny a propagovány na webových stránkách rádia v sekci věnované projektu „Čtú Valaši čtú“ a budou také poskytnuty jednotlivým školám do školních archivů, případně budou školám poskytnuty aktivní odkazy na přehrávače rádia Valaška, aby si je školy mohly jednoduše zařadit do svých webových stránek. Soutěž bude prezentována i na webech všech zúčastněných škol.

Cíl
Soutěživou formou zapojit školáky do čtení a podpořit výuku českého jazyka a školní aktivity. Další naší snahou je založit tradici, každoročním opakováním této soutěže, díky které se budou děti zdokonalovat ve čtení nahlas.
       
Návrh průběhu soutěže (dle typu školy)
TŘÍDNÍ KOLO - soutěž ve třídách, účastní se všichni žáci, kteří čtou zvolený text (nejlépe každý žák - jiný text. Zda budou mít žáci možnost si text natrénovat předem si určí škola sama
ROČNÍKOVÉ KOLO - soutěž v ročnících mezi vítězi z jednotlivých tříd (zda budou číst stejný text jako v základním kole nebo nový necháváme na učiteli – škole)
VÍTĚZOVÉ - čtenáře z jednotlivých ročníků (1 – 9, dle typu školy) natočí radio Valaška na audio záznam
       
Délka trvání soutěže
Po ukončení třídních a ročníkových kol proběhne postupně natáčení všech vítězů a nejlepší čtenáři budou průběžně zveřejňováni na webu radia Valaška a v případě zájmu školy i na školních webových stránkách.
       
Přínos pro školy
Podpora výuky českého jazyka, další forma prezentace školy. Každá zúčastněná škola získá na webu radia Valaška vlastní prostor.
       
Druhotný efekt soutěže
Vítězové se mohou prezentovat i v místních knihovnách nebo při jiných kulturních událostech v rámci obcí nebo měst. Prostřednictvím prezentace soutěže se posílí povědomí o činnosti zúčastněných škol.
 
Školy, které se do projektu zapojily
ZS Val Klobouky mini.JPG
zs safarikova val mezirici.jpg
zs brumov bylnice mini.JPG zs stitna.jpg
zs slavicin vlara.jpg

zs slavicin male pole.jpg
zs vysoke pole.jpg zs nedasov.JPG
ZS Drnovice.JPG
ZS Bartosovice nahled.jpg
ZŠ BARTOŠOVICE                        
zs strelna nahled.jpg
ZŠ STŘELNÁ                            
   
 
Napsali o projektu
Valašský deník 4.11.2010 pro čtení klikněte ZDE
Valašskokloboucký Zpravodaj, březen 2011 pro čtení klikněte ZDE
 
moda prostejov.jpg
 design 88 logo 156.JPG
Přínos pro reklamního partnera
Zviditelnění u masívní akce podporující vzdělávání žáků ZŠ, prezentace na webu radia Valaška. Prezentace na tiskovinách propagujících soutěž. Další prezentace v rámci možností radia Valaška (dle vzájemné dohody).

V případě vašeho zájmu podpořit projekt  "Čtú Valaši čtú" nás kontaktujte na adrese: radiovalaska@radiovalaska.cz.